Samsung Kies

Jeśli chcemy w pełni wykorzystać możliwości naszego smartfonu, to z pewnością nie możemy przejść obojętnie obok sklepu z aplikacjami. Szczególnie, że często jest oferowane oprogramowanie bezpłatne, które wymaga tylko ściągnięcia.

Instalowanie gier i programów, po ich ściągnięciu, jest dziecinnie proste. Dobrze jest, gdy posiadamy zewnętrzną kartę pamięci, ponieważ pamięć wewnętrzna, dostępna dla użytkownika jest często ograniczona. Praktycznie wszyscy producenci dokładają kartę do zestawu z telefonem, a nawet jeśli nie, to nie jest ona droga. Ze względu na spore możliwości telefonu, jakim jest przykładowy Samsung Wave warto zakupić pamięć o jak największym obszarze zapisu. 8 GB, kosztujące 60 zł powinno w zupełności wystarczyć. Przed zainstalowaniem nowych programów należy tylko zmienić sposób zapisywania i instalowania pobieranych plików. Robi się to w kategorii Ustawienia > Aplikacje > Ustawienia instalacji, przez wybór opcji Karta pamięci. W folderze Moje pobrane znajdziemy wtedy wszystkie aplikacje, które pobraliśmy. Kolejnym krokiem jest podłączenie smartfonu do komputera przez port USB. Należy dokonać wyboru, w jakim trybie podłączamy telefon, a w tym wypadku będzie to pozycja o nazwie Samsung Kies. Aplikacja zostanie zainstalowana, a w menu pokaże się nam ikona zainstalowanej gry lub programu.

Bez komputera.

Po kliknięciu ikony Samsung Apps uruchomi się sklep w wersji mobilnej. Aplikacje są podzielone według kategorii polecanych, popularnych oraz rodzajowych. Tak jak podczas zakupów przy użyciu Kiesa, tak i tutaj otrzymujemy informacje na temat danych programów czy gier. Kolejne kroki odbywają się analogicznie do instalacji komputerowej. Ci, którzy decydują się na zakupy wykorzystując telefon, a nie mają wykupionego dużego pakietu danych u swojego operatora komórkowego, powinni robić to przy pomocy darmowego połączenia Wi-Fi. Dobre tytuły, które pokazują możliwości Wave’a, zajmują aż 200 MB miejsca pamięci, co może przysporzyć sporych wydatków w pakietowej transmisji danych. Aby uniknąć takich nieprzyjemności, możemy wyłączyć dane pakietowe. W ustawieniach komunikacji wystarczy odhaczyć opcję Użyj danych pakietowych. Jeśli korzystamy z poczty elektronicznej lub innych potrzebnych nam programów, wykorzystujących dane pakietowe, musimy powrotem włączyć tą funkcję.

Na co warto zwrócić uwagę?

Spośród tytułów, które ukazały się w sklepie Samsung Apps, należy wyszczególnić kilka godnych uwagi. Oczywiście największą furorę robią zawse zaawansowane gry, dzięki którym możemy się przekonać o ponadprzeciętnych możliwościach graficznych i prędkościowych telefonu. Wśród bezpłatnych króluje Need For Speed Shift oraz Asphalt 5. Są to znane i lubiane przez wszystkich gry wyścigowe o bardzo zaawansowanej grafice i wysokiej gry walności. Najczęściej ściąganą aplikacją płatną jest wspaniała gra akcji FPP Modern Combat: Sandstorm. Większa część z rozbudowanych tytułów wartych kupienia jest dostępna w cenie około 16 zł. Ceny dochodzą nawet do 40 zł.

Przewiń do góry