Taryfy komórkowe

Sieć Orange wprowadziła nowe taryfy dla swoich klientów indywidualnych. Nazywają się one: Delfin, Pelikan, Pantera i każda z osobna jest ukierunkowana na inną grupę odbiorców. Taryfa Delfin jest reklamowana jako najlepsza dla tych którzy lubią dużo rozmawiać, Pelikan jest adresowany do osób piszących dużo wiadomości tekstowych, z kolei Pantera, to rozwiązanie dla entuzjastów mobilnego surfowania w Internecie. Z punktu widzenia użytkowników smartfonów najciekawsza wydaje się trzecia opcja – Pantera, dlatego warto omówić ją szczegółowo.

Podstawą oferty są cztery plany taryfowe w ramach abonamentu i w mixie. Bazowe kwoty abonamentu wynoszą 59 zł, 99 zł, 149 zł i 199 zł. Naturalnie, im wyższy płacimy abonament, tym taniej dzwonimy i smsujemy. Koszt smsa do wszystkich sieci w ramach kwoty abonamentu wynoszącej 59 zł w planie taryfowym Pantera 120 wynosi 0,25 zł, a za minutę rozmowy z każdym operatorem płacimy 0,49 zł. W najdroższym planie taryfowym Pantera 600, w którym miesięcznie płacimy 199 zł jeden sms kosztuje 0,17 zł, a koszt rozmowy, to 0,33 zł za minutę. Na podstawie powyższego wyrywka cennika usług podstawowych widać istniejące proporcje pomiędzy planami taryfowymi w ofercie Pantera. Nie różnią się one w stosunku do pozostałych ofert (Delfin i Pelikan). To co jest specyficzne dla Pantery to wysoki pakiet danych do wykorzystania. Tylko w tej ofercie otrzymujemy promocyjnie na cały czas trwania umowy pakiet 1 GB na miesiąc, za wyjątkiem najtańszego planu taryfowego Pantera 120 (ten plan zawiera pakiet 200 MB). To raj dla Internautów. Dlaczego?

Liczby mówią same za siebie. Wystarczy spojrzeć na cenę przesyłu 50 kB w ramach gołej oferty, bez promocyjnych pakietów. W ramach każdej oferty i każdego planu taryfowego przesłanie tych 50 kB kosztuje 25 gr. W promocyjnych warunkach nie musimy nic płacić za 0,2 GB lub 1 GB. Oszczędzamy w ten sposób dużo pieniędzy i dzięki temu możemy cieszyć się dostępem do sieci w naszym mobilnym urządzeniu przez długi czas. Czas ten wydłuża się w nieskończoność, jeśli znajduje się niedaleko nas Orange Hot Spot. Dostęp do Hot Spotów Orange w ramach promocji jest bezpłatny. Miłośników firmy Apple z pewnością ucieszy specjalna oferta umożliwiająca kupno iPhona 4. W sieci Orange jest on dostępny tylko wraz z Panterom. Decydując się na plan taryfowy Pantera 600 mamy możliwość zakupienia iPhona 4 16 GB w sklepie internetowym Orange.pl za 99 zł. Cena jest mniej korzystna w przypadku zakupu tego urządzenia w salonie Orange (339 zł). W sprzedaży jest także wersja 32 GB za 469 zł.

Trzeba zaznaczyć, że w/w sumy odnoszą się do umów 36 miesięcznych. Można się zastanowić, czy warto podpisać umowę z firmą Orange. Z pewnością iPhone 4 jest niezłą przynętą zastawioną na klienta. Należy tylko uważać, gdyż nieopodal czai się Pantera, która może okazać się drapieżna i niebezpieczna dla nas, a właściwie dla naszego portfela. Mam nadzieję, że przybliżając nową ofertę Orange ktoś poczuje się pewniej w dżungli podczas polowania na nową zdobycz.

Przewiń do góry