Edytory tekstu

Bez względu na to, czy w naszym życiu pojawia się wiele pojęć z zakresu informatyki czy nie, to jednak, jeśli nasz zawód jest ścisłe związany z e-commerce, to musimy być na bieżąco. Wbrew pozorom te dwa światy bardzo czeto się przenikają, a osoba tworząca treści na stronę internetową musi śledzić nowinki związane z najnowszymi technologiami a także strukturami i programami, które jeszcze parę lat temu z definicji były związane właśnie ze studiami informatycznymi. Do tego rodzaju pojęć na pewno należą framework oraz wysiwyg. Dzisiaj odpowiemy sobie na pytanie, co one z-oznaczają i jak możemy je wykorzystać w pracy na przykład copywritera.

Jako pierwsze przybliżymy sobie pojęcie framework. Odnosi się ono przede wszystkim do szkieletu do budowy aplikacji – dzięki nim programista ma znacznie mniej kodu do napisania, ponieważ korzysta już z gotowej struktury. Warto jednak wiedzieć, że w ten sposób sama aplikacja wymaga również w innych aspektach swojego funkcjonowania znacznie mniej pracy. Zawarte na niej treści nie musza być dodatkowo komplikowane, żeby prawidłowo wyświetlać się zarówno na ekranie komputera, tableta czy też naszego smartfona. Korzystając z tego rodzaju gotowej struktury znacznie łatwiej stworzyć nam świetną aplikację, która spełni swoje podstawowe założenia. Nadal jednak z tego narzędzia będą korzystać raczej programiści. Dlatego też warto bardziej skupić się na drugim z wymienionych przez nas pojęć.

Chociaż jako słowo wysiwyg wydaje się wyjątkowo skomplikowane, to warto wiedzieć, ze jest to akronim. Oznacza on, ze to jak widzimy przygotowany przez nas tekst czy grafikę w edytorze, to w takiej samej formie zostanie ona wyświetlona na stronie. Dzięki temu mamy większą kontrolę nad tym, jak będzie wyglądać publikowany przez nas materiał. Z tego rodzaju narzędzi korzystają zarówno programiści, jak i osoby zajmujące się tworzeniem treści na stronie internet owej. W końcu to wszystkie edytory tekstu, które znajdziemy wchodząc na stronę sklepu od strony sprzedawcy. To właśnie dzięki tego rodzaju małym edytorom tekstu możemy odpowiednio modyfikować treści jeśli chcemy je edytować w kolorze, zmienić rodzaj czcionki czy też jej wielkość. To właśnie dzięki nim możemy odpowiednio dostosować wygląd tekstu bez względu na to, czy właśnie zajmujemy się opisem produktu, czy tez artykułem na bloga. To doskonały sposób na modyfikowanie treści na naszej stronie. A to przecież dzięki nim możemy znacznie lepiej pozycjonować się w wyszukiwarkach internetowych czy korzystać z publikowania słów kluczowych. W ten sposób podnosimy ilość osób, które pojawiają się na naszej stronie, ponieważ są zainteresowane produktami i usługami, które są podobne lub dokładnie takie, jak na naszej stronie.

Jak widać korzystanie z z gotowych struktur a także edytorów pozwalających publikować nam skrupulatnie przygotowane treści w coraz większej ilości zawodów stanowi kluczową kwestię jeśli chodzi o szybkie a zarazem dokładne przygotowanie aplikacji czy publikowanych treści.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *