Firma sprzątająca – załóż ją w kilku krokach

Prowadzenie własnej firmy sprzątającej może oznaczać duże zyski. Z racji tego, że obowiązków przybywa i wiele osób zwyczajnie ma czasu ani siły na sprzątanie, takie usługi będą potrzebne zawsze. Niektórzy korzystają z firm sprzątających od czasu do czasu, inni regularnie. To Twój pomysł na biznes? Dowiedz się, jak założyć firmę sprzątającą.

Założenie firmy sprzątającej

Korzyścią wynikającą z zakładania firmy tego rodzaju jest fakt, iż nie są do tego potrzebne specjalne uprawnienia, koncesje czy licencje. Brak tych wymogów znacznie ułatwia cały proces zakładania firmy. Można prowadzić ją w różnych formach. Jako działalność jednoosobowa, spółka cywilna czy z o.o. Lub spółka jawna. Oto kroki, które należy wykonać w celu założenia firmy sprzątającej:

  1. Wybór formy działalności – z tych wymienionych powyżej.
  2. Rejestracja działalności gospodarczej – formularz CEIDG-1, w przypadku założenia jednoosobowej działalności lub spółki cywilnej. Taki wniosek można złożyć na kilka sposobów: osobiście, elektronicznie albo listem poleconym z podpisem poświadczonym u notariusza.
  3. Po wykonaniu powyższych czynności, otrzymasz NIP oraz REGON. W przypadku spółki jawnej lub z o.o. Trzeba złożyć również wniosek o wpis do rejestru KRS.

Chociaż założenie własnej firmy sprzątającej nie jest szczególnie skomplikowane, formalności to nie jedyne sprawy, o które warto zadbać. Prowadzenie działalności wymaga bowiem zastosowania rozwiązań, które usprawnią pracę i sprawią, że ludzie będą chcieli korzystać z usług firmy.

O tym warto pamiętać

Aby prowadzenie firmy przebiegało sprawnie, przydadzą się niezbędne narzędzia. Mowa tutaj o dobrym programie do fakturowania, integracji z e-bankowością, odpowiednim sprzęcie oraz oczywiście o środkach czystości. Jeśli chcesz, aby Twoja firma odnosiła sukcesy i przynosiła zyski, nie zapominaj również o działaniach marketingowych. Pamiętaj także, że dzisiaj każda poważna firma posiada swoją stronę internetową. Warto w nią zainwestować. To dzięki stronie internetowej klienci zapoznają się ze szczegółową ofertą, zaufają firmie, wygodnie skontaktują się z Tobą.

Zakończenie

Założenie firmy sprzątającej może być dobrym sposobem na zarobek. Są to usługi, które zawsze będą cieszyły się zainteresowaniem klientów. Założenie firmy nie jest problematyczne, wystarczy poczynić kilka prostych kroków. Poza formalnościami, należy zadbać o dostęp do narzędzi, które umożliwią sprawne prowadzenie działalności gospodarczej. Nie należy również zapominać o kwestiach związanych z marketingiem i promocją. Warto postawić na stronę internetową, która jest doskonałym sposobem na kontakt z klientami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *