Kadry i księgowość na zlecenie

Wielu właścicieli niewielkich firm zdaje sobie sprawę z tego, że dział kadr czy księgowość w ich przedsiębiorstwie nie jest na tyle rozbudowana, żeby zatrudniać do tego rodzaju prac osobne osoby czy tworzyć dział. Czasem nawet zdarza się, że obie te funkcje pełni jedna osoba. Jednak jest to dosyć rzadkie zjawisko. W końcu nie zawsze ilość faktor a także samych zatrudnionych pracowników jest na tyle duża, żeby zagwarantować etat chociaż dla jednej osoby. Ci robić w takich sytuacjach? Zdecydować się na usługi firmy zewnętrznej, w końcu outsourcing jest coraz bardziej popularny.

Kadry i księgowość jako usługa z firmy zewnętrznej

Jeśli chodzi o obsługę w firmie takich dziedzin jak kadry, płace i podatki, to wiele działalności jednoosobowych albo form zatrudniających raptem kilka osób najczęściej decyduje się właśnie na usługi firm zewnętrznych. Dzięki temu oszczędzają one na etacie dla dodatkowej osoby opłacając usługę w innej firmie. A jednocześnie ich właściciele mogą mieć spokojną głowę jeśli chodzi właśnie o sprawy pracownicze czy podatkowe. To doskonałe rozwiązanie, szczególnie, że coraz więcej firm specjalizuje się właśnie w tego rodzaju usługach. Wychodząc na ulicę na pewno znajdziemy w każdym większym mieście przynajmniej kilka firm o tego rodzaju profilu.
Chociaż bardzo często wydaje nam się, że takie formy o profilu księgowym zajmują się przede wszystkim sprawami podatkowymi, to ich personel bardzo często jest również w sprawach kadrowych. To właśnie tam zostaną przypilnowanie nasze sprawy związane z pracownikami czy bieżące rozliczenia.

Oczywiście w miarę rozwoju firmy może się okazać, że jest nam jednak potrzebna chociaż księgowa. Wówczas warto zastanowić się nad zmianą wykupionego pakietu i ograniczyć usługi tylko do obsługi spraw pracowniczych. Forma ma na pewno w swojej ofercie również taką usługę. W końcu nie w każdym przedsiębiorstwie jest potrzebna kadrowa. Taka potrzeba pojawia się dopiero w przypadku firm zatrudniających przynajmniej kilkadziesiąt osób, chociaż i wówczas zdarza się, że osoba zatrudniona na takim stanowisku zajmuje się również księgowością. Czasem to idealne rozwiązanie. W miarę rozwoju twojej firmy warto się nad tym zastanowić, w końcu w zależności od ilości pracy z czasem dodatkowy etat właśnie dla osoby zajmującej się księgowością i kadrami staje się znacznie bardziej opłacalny a księgowa i kadrowa w formie bardzo często jednak się przydaje.

Jak widać chociaż większości osób każda forma kojarzy się z takimi pracownikami jak kadrowa czy księgowa, to tego rodzaje pracę coraz częściej są wykonywane przez firmy zewnętrzne, które właśnie w tych dziedzinach się specjalizują. To bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, które pozwala czasem całkiem sporo zaoszczędzić a jednocześnie cieszyć się profesjonalna usługa. A to przecież bardzo ważne dla osób prowadzących własną firmę. Dzięki temu zyskują pewność co do wykonanej pracy. Równocześnie nie muszą się martwić o zatrudnienie kolejnego fachowca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *