Edukacja, sposoby
Edukacja czyni życie łatwiejszym. Czy to prawda?
Edukacja z odpowiednimi narzędziami, zasobami i informacjami pozwoli Ci się uczyć i odnieść sukces.
Uczysz się do egzaminu lub zbliża się sprawdzian? Szukasz wskazówek, jak uczyć się lepiej? Nie powiedziała Ci tego szkoła? Dowiedz się, jak niektórzy mądrzy studenci osiągają sukcesy.
Egzaminy są straszne, planowanie jest nudne, a nauka powinna być zabawą! A gdybyś tak mógł zapamiętać wszystko, czego się uczysz i zdać z wynikiem pozytywnym? Chciałabym Ci pomóc, dostarczając studenckich doświadczeń – jak najlepiej podchodzić do egzaminów, jakie są najskuteczniejsze wskazówki dotyczące nauki, jak najlepiej wykorzystać czas przeznaczony na powtórki, gdzie znaleźć dodatkową wskazówkę w podręczniku, której potrzebujesz.
Każdy, kto chce dostać się na dobry uniwersytet lub pracować w dobrej firmie, stanie przed tym egzaminem. Jest on bardzo ważny dla każdego.
Aby pomóc Ci uniknąć tego problemu, nauczę Cię dwóch metod, które skutecznie pomogą Ci dobrze przygotować się do egzaminu: Po pierwsze, ucz się po trochu każdego dnia; po drugie, ucz się na pamięć.
Przygotowywanie się do egzaminów jest formą nauki i najlepiej jest myśleć o tym w ten sposób. Skupiając się na przygotowaniu do egzaminów, możesz nauczyć się uczyć lepiej.
Czas przystąpić do egzaminu! Jak się czujesz? Podekscytowany, zdenerwowany, zmartwiony? Wszystkie z nich?
To normalna reakcja. Ale nie martw się, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Podamy kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci dobrze przygotować się do egzaminu i zdać go z łatwością.
Przed przystąpieniem do przygotowań do egzaminu należy upewnić się, że zrozumieliśmy materiał kursu. Jeśli czujesz, że czegoś brakuje w zrozumieniu tematu, powinieneś dokładniej przestudiować tę część, a następnie przejść do następnego rozdziału.
Nie każdy student ma czas na długie przygotowania do egzaminu. Ale w każdym przypadku ważne jest, aby nie ślęczeć przed egzaminem. Pomiędzy zakończeniem przygotowań a egzaminem należy zostawić sobie kilka dni, a jeszcze lepiej tydzień. W przeciwnym razie Państwa wiedza będzie krótkotrwała i szybko się rozmyje.
Uczenie się jest procesem trwającym całe życie. A nigdzie nie jest to ważniejsze niż w życiu szkolnym!
Każdego roku dziesiątki tysięcy ludzi przystępuje do egzaminów, począwszy od egzaminów szkolnych, takich jak GCSE, IB i A-levels, a skończywszy na egzaminach zawodowych (takich jak te dla architektów lub lekarzy). Presja może być ogromna, a stawka wysoka. Dobra wiadomość: istnieją sposoby, które pomogą Ci uzyskać najlepsze oceny przy mniejszym stresie. Mądre uczenie się polega na zrozumieniu, co jest dla Ciebie najlepsze i opracowaniu technik, które pomogą Ci się uczyć, zapamiętywać i dobrze zdawać egzaminy. Chodzi o to, by mieć pewność, że robisz wszystko, co możesz, by dać sobie jak największe szanse na sukces. Jak uczyć się mądrze? Istnieją cztery główne obszary, na których należy się skupić: Dobre przygotowanie Wyjaśnianie zagadnień w sposób jasny Wykorzystywanie czasu przeznaczonego na powtórki Zapamiętywanie kluczowych punktów Dobre przygotowanie: Planowanie z wyprzedzeniem
Umiejętność uczenia się jest jedną z najważniejszych umiejętności, jakie możesz nabyć i jest niezbędnym elementem dobrych nawyków związanych z nauką.
Zrozum, jak uczy się Twój mózg. Może się to wydawać oczywiste, ale wiedza o tym, jak działa Twój mózg, pozwoli Ci lepiej zrozumieć, jakie techniki nauki są dla Ciebie najlepsze. Po pierwsze, jest faza sensomotoryczna, w której informacje z naszych pięciu zmysłów (wzrok, zapach, dotyk, smak i dźwięk) są przetwarzane w mózgu przez trzy odrębne obszary: korę słuchową (słuch); korę wzrokową (wzrok); i korę somatyczną (dotyk). Drugą fazą jest pamięć krótkotrwała – trwa ona około 20-30 sekund. Informacje przechodzą z pamięci krótkotrwałej do pamięci długotrwałej poprzez powtórzenia i skojarzenia. Ostatnia faza ma miejsce, gdy informacja z pamięci długotrwałej przenosi się do pamięci roboczej – czasami nazywanej “pamięcią aktywną “.