Gadżety w pracy zdalnej

Pracując zdalnie, swoje biuro mamy we własnym domu. Jak urządzić swój pokój do pracy? Poznaj przydatne gadżety do pracy zdalnej.

Czego wymaga praca zdalna?

Praca zdalna jest specyficzną formą pracy. Wszelkie formalności załatwia się drogą telefoniczną lub mailową, natomiast spotkania odbywają się na specjalnych platformach. Niektóre firmy udostępniają pracownikom swój sprzęt, jednak spora część osób musi sama zadbać o swoje wyposażenie. Dobra organizacja pracy to podstawa sukcesu.

Podkładka chłodząca pod laptopa

Podkładka chłodząca to bardzo przydatny gadżet, który chroni sprzęt przed przegrzaniem. Na pewno nie zaszkodzi urządzeniu, które jest użytkowane przez kilka godzin. Niektóre podkładki mają wejście USB, dzięki czemu można je podłączyć do laptopa.

Lampka na biurko

Dobre oświetlenie w miejscu pracy to nie tylko nasza wygoda, ale również dbanie o wzrok. Jeśli piszemy prawą ręką, lampka powinna znaleźć się po lewej stronie. Leworęczni z kolei postawią lampkę z prawej strony.

Okulary do komputera

Ten gadżet sprawdza się również podczas pracy w normalnym biurze. Pozwala on chronić oczy przed szkodliwym światłem oraz na wydajniejszą pracę. Najtańsze okulary można kupić już za 50 zł.

Organizer na biurko

Długopisy rozrzucone po całym biurku? Na pewno nie pomaga to w skupieniu. Dzięki organizerom, uporządkujesz przestrzeń wokół siebie i bez problemu znajdziesz to, czego potrzebujesz. Jest to stosunkowo niedrogi gadżet, a korzyści spore.

Wygodny fotel

Zadbaj o wygodne siedzenie. W swoim domu możesz mieć fotel prezesa, nawet jeśli jesteś tylko specjalistą do spraw wynieś, przynieś, pozamiataj. Dobrze, jeśli będzie miał regulacje wysokości, podłokietników i ustawienia siedzenia. Dzięki odpowiedniemu siedzisku zadbasz o prawidłową postawę ciała w czasie pracy.

Słuchawki z mikrofonem

Spotkania online są nieodłączną częścią pracy zdalnej. Czasem trzeba porozmawiać przez kamerkę z przełożonym czy współpracownikami. Słuchawki z mikrofonem na pewno ci się przydadzą, zwłaszcza jeśli kupisz te, które dobrze będą tłumić dźwięki z twojego otoczenia.

Masażer do dłoni

Po całym dniu pracy nasze dłonie potrzebują odpoczynku. Masażer do dłoni pomoże rozluźnić napięte mięśnie, a może nawet uniknąć tzw. dolegliwości sekretarek.

Myszka

Wygodna myszka ułatwi ci pracę, szczególnie jeśli nie masz zaufania do touchpada.

Dobry komputer

Dobry komputer to podstawa. Który komputer lepszy, stacjonarny czy przenośny? Tak naprawdę zależy to ciebie. Jeśli istnieje prawdopodobieństwo, że będziesz musiał czasem przenieść sprzęt w inne miejsce, wybierz laptop. Jeśli musisz korzystać z własnego laptopa, zwróć uwagę na dobry procesor. Dzięki niemu sprzęt będzie dłużej i szybciej działał.

Stojak na smartfona

Jeśli na telefonie masz aplikacje do komunikacji, stojak na telefon z pewnością ci się przyda. Możesz włożyć urządzenie do stojaka bez obawy, że spadnie.

Praca zdalna może być sporym wyzwaniem, jednak przy odpowiednim wyposażeniu ułatwimy sobie pracę. Więcej znajdziesz na Autumn in Berlin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *