Nauka excela

W dzisiejszych czasach pracownik biurowy musi umieć posługiwać się nie tylko urządzeniami biurowymi, ale także komputerem. A jak komputer to wiadomo, że w biurach używane są różnego rodzaju programy, które ułatwiają pracę. Na przykład księgowe używają programów do rozliczeń faktur i wypłat, kadrowe do wprowadzania informacji o pracownikach. Jednak czy ktoś stosuje w swojej pracy programy Microsoft Office? Oczywiście, przeważnie stosuje się albo word albo excel. Jeśli chodzi o ten drugi program to ułatwia sprawę z tabelami. W nim możemy wyliczyć wszystko co tylko nam jest potrzebne. Trzeba znać tylko formułki jakich używać. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić jak wygląda nauka excela.

Nauka excela

Bardzo dużo pracodawców wymaga znajomości Excela. Większość z nas miała naukę tego programu w szkole. Dlatego też jakieś tam podstawy każdy zna. Jednak czy to wystarczy do pracy? Zależy na jakie stanowisko. Gdzieniegdzie jest potrzebna zaawansowana znajomość Excela, a gdzieś indziej tylko podstawy. Warto wspomnieć, iż w Internecie jest dużo Firm szkoleniowych, które oferują kursy stacjonarne lub online tego właśnie programu. To jaką formę wybierzemy zależy tylko od nas. Jednak warto w dzisiejszych czasach mieć certyfikat z odbycia takiego szkolenia. Jeśli chodzi o szkolenia stacjonarne to na nich trener pokazuje nam wszystko od początku, prowadzi punkt po punkcie. Mają przygotowany materiał tak, aby więcej było zadań ćwiczeniowych.

O to chodzi. Aby wiedzę utrwalić trzeba ją na bieżąco wykorzystywać. Jeśli natomiast chodzi o szkolenia online to w tym przypadku to od nas zależy jakim tempem będziemy się szkolić. Materiały umieszczone są na platformie i są dostępne przez określony czas. Na końcu także są ćwiczenia, które należy wykonać. Jeśli chodzi o to, od czego powinniśmy zacząć podczas nauki excela to warto zastanowić się w ogóle do czego będziemy go wykorzystywać. Inaczej będą wykorzystywać je analitycy a inaczej pracownicy księgowości. Kursy tego programu można podzielić na 3 etapy: początkujący, średniozaawansowany, zaawansowany. Co zatem powinniśmy wynieść z takiego szkolenia? Na pewno to jak włączyć program, jak stworzyć tabelę, jak wprowadzać podstawowe formułki, aby wyliczyć na przykład sumę czy różnicę. Powinniśmy wiedzieć jak z takiej tabeli zrobić wykres słupkowy czy kołowy.

Podsumowując niniejszy artykuł programy typu word i excel są wykorzystywane w każdej pracy na co dzień. Jedni korzystają z nich w mniejszym, a drudzy w większym stopniu. To wszystko zależy od stanowiska i od tego co chcemy pokazać w excelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *